Yatılı bakıcı ile çalışmanın avantajları

Yatılı bakıcı ile çalışmak, bebek bakımı, yaşlı bakımı ve hasta bakımı gibi, her türlü bakım ihtiyacı için, büyük bir kolaylık sağlar. Daha özgür, daha konforlu ve daha verimli hizmet almak için, yatılı bakıcı ile çalışmanızı öneriyoruz. Bu haftaki yazımızda, sizlerle yatılı bakıcı ile çalışmanın avantajları konusunu paylaşacağız.

Yatılı bakıcı ile çalışmanın avantajları

Yatılı bakıcının branşlara göre avantajları;

 

Yatılı bebek bakıcısı ile çalışmanın avantajı;

Yatılı bebek bakıcısı, en çok çalışan anne için avantajdır. İşten yorgun gelen annenin, mutlu ve iyi bakılmış bebek bulması kadar güzel birşey yoktur. Ayrıca, yatılı bakıcı ile çalışan anne, çalışma saatleri uzayınca, eve geç kaldım telaşı yaşamaz. Özgürce sosyal hayatına ve seyahatlerine zaman ayırabilir. Ev hanımı anneler veya birkaç çocuk sahibi aileler için, yatılı bakıcı ile çalışmak, hem kendilerine zaman açmak, hemde ailenin diğer bireylerine zaman ayırabilmek anlamında, büyü avantaj sağlar.

 

Yatılı çocuk bakıcısı ile çalışmanın avantajı;

Yatılı çocuk bakıcısında da, bebek bakıcısında olduğu gibi, çalışan anneler için büyük bir avantajdır. Çocuğun okuldan karşılanması, tatillerde yatılı bakıcının eşlik etmesi, ev işlerine yardımcı olması gibi, anne ve babanın her konuda hayatını kolaylaştırır.

 

Yatılı yaşlı bakıcısı ile çalışmanın avantajı;

Özellikle 65 yaş üstü yaşlı bireylerin, evde yalnız yaşamamaları, ev işleriyle uğraşıp yorulmamaları, evde başlarına gelebilecek ev kazalarının yaşanmaması ve en önemlisi, onlara can yoldaşı olacak bakıcının, yatılı yaşlı bakıcısı olması çok önemli bir avantajdır. Yaşlıların hayatını kolaylaştıracak her türlü yardımın yapılması, yaşlı yakınları içinde büyük kolaylık sağlar. Gözleri arkada kalmaz ve sağlıklarından emin bir şekilde yaşarlar.

 

Yatılı hasta bakıcısı ile çalışmanın avantajı;

Hasta bakıcıların, hastanın yaşam kalitesi ve güvenliği açısından, yatılı hasta bakıcı olarak çalışması daha uygundur. Hasta bakıcı, gündüz ve gece, hastanın tüm ihtiyaçlarını karşılar. Beslenme, banyo, ilaç takibi gibi birçok önemli konularda, devamlı olarak, hastanın yaşam kalitesini artırır. Özellikle, fiziksel veya zihinsel teşhisli hastalarda, yatalak hasta bakıcısı, alzheimer hasta bakıcısı, demans hasta bakıcısı, parkinson hasta bakıcısı v.b. hastaların, yalnız yaşıyorlarsa, yatılı hasta bakıcısı ile hayatlarına devam etmeleri bir zorunluluktur.

 

Yatılı bakıcı ile çalışmanın diğer avantajlarına gelirsek;

Yatılı bakıcı, zamanla aileden birisi gibi olur. İhtiyaç duyduğunuzda yanınızda olur. Sevdiklerinizi ve evinizi emanet edebilirsiniz. Referanslı ve tecrübeli bakıcı ile çalışırsanız, bu işi meslek olarak görür ve saygı içinde, uzun vadeli çalışır. Yatılı bakıcı, yazın yazlıkta ve tatillerde size eşlik eder. Özel günlerinizde size destek olur. Yatılı bakıcı, sizinle sizin hayatınıza odaklı çalıştığı için, size büyük bir hayat konforu sağlar.

 

Yatılı bakıcı ile çalışmanın avantajları

 

33 yıllık kurumsal bakıcı firması olarak, güvenilir ve uzun vadeli çalışabilecek, bakıcı aradığınızı biliyoruz. Bu hafta, yatılı bakıcı ile çalışmanın avantajları hakkında, sizlere bilgiler aktarmaya çalıştık. Evime yatılı bakıcı arıyorum diyorsanız, bakıcı burada diyoruz, bizi arayın.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yöneticisi

Güldan Şahbaz – 04.01.2021

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: